ORIS Telekom


Salih Mert TUNCEL

Sahip Olduğu Yetkilendirmeler:
İnternet Servis Sağlayıcılığı Hizmeti
Sabit Telefon Hizmeti
Sanal Mobil Şebeke Hizmeti

 

İletişim Bilgileri: Kavacık Mah. Şehit Teğmen Ali Yılmaz Sok. No:15 34810 Beykoz / İSTANBUL

Tel : +90 850 470 00 00
Faks : +90 850 470 00 01
E-posta : info@alfailetisim.com.tr, abonedestek@oristelekom.com

 

ORIS Telekom Hakkında

ORIS, Abonelerine sunduğu tüm hizmetlerinde farklılaşmayı hedefleyerek maksimum müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Bu kapsamda operatörlere sunmuş olduğu alternatif altyapı seçenekleriyle telekomünikasyon sektörünün gelişmesine de katkıda bulunmaktadır.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından “Sabit Telefon Hizmetleri (STH) Lisansı”, “İnternet Servis Sağlayıcı (ISS) Lisansı” ve ”Sanal Mobil Şebeke Hizmeti (SMŞH) Lisansı” ile yetkilendirilmiş olan ORIS , Türkiye ve Dünya genelinde tüm ana operatörler ile omurga bağlantılarını tesis etmiştir. Türkiye Telekomünikasyon Sektöründeki serbestleşme sürecinde A Tipi lisansını alarak Türkiye genelinde altyapı çalışmalarına başlamış ve tamamı fiber optik şebeke üzerinde kurulmuş en yeni teknoloji ile birlikte sektörün öncü firmaları arasında yerini almıştır.

Bir telekomünikasyon devi olan ORIS , bireysel, kurumsal ve toptan pazarda telekomünikasyon çözümleri sunarak, ayrıcalıklı ürün ve hizmetlerinin tüm Türkiye genelinde kesintisiz servis ve desteklerini sağlamaktadır. Ayrıca ORIS, irili ufaklı birçok lisans sahibi telekom operatörüne altyapı ve ara bağlantı hizmetleri de vermektedir. ORIS bu özelliği ile yurt içi pazarda hizmet verebilen sayılı operatörden bir tanesidir.

Yeni Nesil “NGN” omurgası üzerinde tamamı fiber optik ve yedekli sistemleri ile kesintisiz hizmet sunan ORIS , AR-GE yatırımları ile de telekomünikasyon sektörüne özel çözümler geliştirmekte ve birçok yeni ürün ile ayrıcalıklı servisler sunmaktadır.

ORIS, Abonelerine sunduğu tüm hizmetlerinde farklılaşmayı hedefleyerek maksimum müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Bu kapsamda operatörlere sunmuş olduğu alternatif altyapı seçenekleriyle telekomünikasyon sektörünün gelişmesine de katkıda bulunmaktadır.

Kullanıcı dostu web uygulamaları ve gelişmiş raporlama seçenekleri ile sunulan ürüne ve hizmetlerinde, hizmet kalitesinin ölçülmesinde ve aktif olarak kullanılmasında Abone tarafında önemli projelere imza atmış olan ORIS ”Mavi Destek Programı” ile de çeşitli ölçekteki kuruluşların tüm iletişim ihtiyaçlarının tespit edilmesi, analiz edilmesi ve projelendirmesi çalışmalarını hizmet seviyesi garantisi altında sunarak “başarı hikayeleri” ne her geçen gün bir yenisini eklemektedir.

ORIS , Türkiye’de özellikle bireysel pazarda en hızlı büyüyen telekom şirketi olma başarısını göstermiştir. Bu başarının arkasında, bir sosyal pazarlama modeli olan ‘Doğrudan Satış’ ile, yeniden yapılanmakta olan telekomünikasyon sektöründe, bireysel serbest girişimcilerin oluşturdukları sosyal network ile kazanç elde edilebilmesine yönelik bir fikir yer almaktadır. ORIS , sosyal pazarlama modelini yine SİGMA Şirketler Grubu üyesi olan “NETİM A.Ş.” ile yürütmektedir.

“NETİM A.Ş.”, telekomünikasyon sektöründe, Türkiye’nin İLK ve TEK Doğrudan Satış (‘Network Marketing’) ile pazarlama ve satış yapan şirketi olup, hizmet sektöründeki en büyük doğrudan satış şirketidir. Doğrudan Satış Derneği’ne üye olan dünya devi firmalarla birlikte, derneğe üye ilk ve tek doğrudan satış hizmet firması olan NETİM, sektörde önemli bir yere sahiptir.