Telkoder Başkanı Arıak “İş Yemeği” Programındaydı

Kategori: Basında Biz Tarih: 13 Eylül 2002

İş Yemeği programında Türkiye’deki Telekomünikasyon alanındaki serbestleşme faaliyetleri, mevcut durum değerlendirilmesi, serbestleşmenin önündeki zorluklar ve bu zorlukların aşılması için yapılması gerekenler, tam serbestleşmeye geçildiği zaman oluşacak Pazar yapısı ve bunun tüketiciye yansımaları konuşuldu.

Yusuf Ata Arıak Hakkında

1969 ODTÜ Elektrik Mühendisliği bölümü mezunu. Ere Holding bünyesi içerisinde yer alan Eser Telekom A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Telkoder Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Telkoder Hakkında

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği TELKODER, Türkiye’de Telekomünikasyon Hizmetleri Sektöründe tam rekabet ve serbestleşmenin gelişmesine doğrudan katkıda bulunmak, Telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren işletmeciler arasında yakın dayanışma ve işbirliğini oluşturarak hizmet kalitesi ve verimliliği yükseltmek, sektörde yer alan şirketlerin güçlenerek dünyaya açılmaları ve dış pazarlarda rekabet edebilmelerini sağlamak amacı ile 26 Haziran 2002 tarihinde kurulmuştur. TELKODER, yurttaşlarımızın en ileri ve en ucuz haberleşme olanaklarına kavuşması, ülkemizin uluslararası arenada büyük bir haberleşme merkezi olabilmesi için serbestleşme ve rekabeti savunan işletmecilerin derneğidir.

TELKODER üyeleri Telekomünikasyon Kurumu’ndan Ruhsat ve Genel İzin almış veya alacak firmalardan oluşmaktadır. Bu kapsamda TELKODER, Türkiye’de yerleşik, Yerli ve Yabancı sermayeli, Türk yasalarına göre kurulmuş Telekomünikasyon İşletmecisi firmalardan AT&T TÜRKİYE – COMSAT TÜRKİYE – ESER TELEKOM – GLOBALSTAR AVRASYA – INFONET TÜRKİYE – KOÇ.NET – MİLTEL – OYTELNET – H.Ö.SABANCI HOLDİNG ve SATKO öncülüğünde kurulmuştur.

TELKODER, yurttaşlarımızın en ileri ve en ucuz haberleşme olanaklarına kavuşması, ülkemizin uluslararası arenada büyük bir haberleşme merkezi olabilmesi için serbestleşme ve rekabeti savunan işletmecilerin derneğidir.

Bu gönderiyi paylaş