Telkoder Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi

Seçim ve yeni yönetim kurulu ile ilgili açıklama şu şekilde;

26 Kasım 2002 Salı günü yapılan Derneğimiz Birinci Olağan Genel Kurulunda Yusuf Ata ARIAK’ın Başkan, Hüseyin GÜLER’in Başkan Vekili olarak belirlendiği yeni Yönetim Kurulumuz aşağıdaki isimlerden oluşmuştur.

– Yusuf Ata ARIAK Eser Telekom A.Ş. Başkan
– Hüseyin GÜLER Comsat A.Ş. Türkiye Başkan Vekili
– Hakan Kural Globalstar Avrasya A.Ş.
– Figen Tokay AT&T A.Ş. Türkiye
– Servet Arda İnfonet A.Ş Türkiye

Telkoder Hakkında :

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği TELKODER, Türkiye’de Telekomünikasyon Hizmetleri Sektöründe tam rekabet ve serbestleşmenin gelişmesine doğrudan katkıda bulunmak, Telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren işletmeciler arasında yakın dayanışma ve işbirliğini oluşturarak hizmet kalitesi ve verimliliği yükseltmek, sektörde yer alan şirketlerin güçlenerek dünyaya açılmaları ve dış pazarlarda rekabet edebilmelerini sağlamak amacı ile 26 Haziran 2002 tarihinde kurulmuştur. TELKODER, yurttaşlarımızın en ileri ve en ucuz haberleşme olanaklarına kavuşması, ülkemizin uluslararası arenada büyük bir haberleşme merkezi olabilmesi için serbestleşme ve rekabeti savunan işletmecilerin derneğidir.

TELKODER üyeleri Telekomünikasyon Kurumu’ndan Ruhsat ve Genel İzin almış veya alacak firmalardan oluşmaktadır. Bu kapsamda TELKODER, Türkiye’de yerleşik, Yerli ve Yabancı sermayeli, Türk yasalarına göre kurulmuş Telekomünikasyon İşletmecisi firmalardan AT&T TÜRKİYE – COMSAT TÜRKİYE – ESER TELEKOM – FİDAN A.Ş.- GLOBALSTAR AVRASYA – INFONET TÜRKİYE – KOÇ.NET – MİLTEL – MOBİLKOM – OYTELNET – H.Ö.SABANCI HOLDİNG ve SATKO öncülüğünde kurulmuştur.