Telkoder’in Başkanı Yusuf Ata Arıak Güven Tazeledi

Yusuf Ata Arıak’ın tekrar başkan seçildiği TELKODER’in 9. Olağan Genel Kurulu’nda, derneğin 2017-2018 döneminde görev yapacak yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu da oy birliğiyle belirlendi. TELKODER’in yeni dönemi hakkında açıklama yapan Başkan Yusuf Ata Arıak, “TELKODER 14 yıldır hem telekomünikasyon sektörü hem de Türkiye’nin geleceği için özveriyle ve iyi niyetle çalışıyor. Bu doğrultuda her zaman evrensel doğruları ortaya koyan derneğimiz, telekomünikasyon işletmeciliği alanında sivil toplumun merkezi haline geldi. 9. Genel Kurulumuzda ortaya çıkan tablo da bu aktardığım görüşleri net biçimde destekliyor. Sektörde yoğun rekabet yaşayan, Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve Türksat, TELKODER’in ev sahipliğinde bir araya gelerek ortak altyapı konusundaki son yaklaşımlarını ve görüşlerini paylaştılar.”

Türkiye’de Telekomünikasyon Sektörü’nde 14 yıldır tam rekabetin sağlanması ve sektörün gelişmesi için çalışan Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği’nin (TELKODER), 9. Olağan Genel Kurulu’nda, Yusuf Ata Arıak tekrar başkan seçildi. Alternatif işletmecilerden oluşan üyelerin yoğun ilgi gösterdiği genel kurulda, 2017-2018 döneminde TELKODER’de görev yapacak yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu da oy birliğiyle belirlendi.

TELKODER’in yeni dönemi hakkında Başkan Yusuf Ata Arıak, “TELKODER 14 yıldır hem telekomünikasyon sektörü hem de Türkiye’nin geleceği için özveriyle ve iyi niyetle çalışıyor. Bu doğrultuda her zaman evrensel doğruları ortaya koyan derneğimiz, telekomünikasyon işletmeciliği alanında sivil toplumun merkezi haline geldi. 9. Genel Kurulumuz’da ortaya çıkan tablo da bu aktardığım görüşleri net biçimde destekliyor. Sektörde yoğun rekabet yaşayan, Turkcell, Vodafone , Türk Telekom ve Türksat, TELKODER’in ev sahipliğinde bir araya gelerek ortak altyapı konusundaki son yaklaşımlarını ve görüşlerini paylaştılar. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, BTK ve siyasi parti temsilcilerinin de katılarak desteklerini verdikleri TELKODER’in genel kurulu kapsamında seçilen yeni yönetim ekibimizle, Türkiye’de telekomünikasyon sektörünün önünün daha hızlı açılması için faaliyetlerimizi inançla sürdüreceğiz.” dedi.

İki yıl süreyle görev yapmak üzere seçilen TELKODER Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri:

Yönetim Kurulu/Asil Üyeler: Yusuf Ata Arıak-Başkan, Tanju Erkoç- Başkan Vekili, Halil Nadir Teberci-Sayman Üye, Melih Özgüç-Üye, Cem Çelebiler-Üye

Yedek Üyeler:İlyas Turgut, Hakan Akan, Gökhan Erkman, Cenk Keylan, Ceren Okutan.

Denetleme Kurulu-Asil Üyeler:Oktay Demir-Başkan, Ogün Sarı-Üye, Aydın İpekişleyen-Üye.

Yedek Üyeler: Kağan Akcan, Canan S