TELKODER’in Yeni Yönetimi Belli Oldu

Basın Bülteni

Serbest Telekomünikasyon İşletmeciler Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Nadir Teberci, derneğin Ankara’da gerçekleşen 12. Olağan Genel Kurul’da yeniden başkan seçildi. 2024-2025 döneminde dernekte görev yapacak yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu’nun da belirlendiği genel kurulda, sektöre yönelik değerlendirmelerde bulunan Halil Nadir Teberci: “TELKODER olarak her zaman iki önceliğimiz var ve bunu tek cümlede özetliyoruz. Telekomünikasyon sektörünün gelişimini sağlamak ve bu sayede Türkiye’nin ekonomisinin altyapısını her daim güçlü kılmak… Dernek olarak 21 yıldır hep doğrulara dikkat çektik ve bu doğrultuda özveriyle, iyi niyetle çalıştık ve bu yeni dönemde de bu yaklaşımla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye’de 21 yıldır telekomünikasyon sektöründe tam rekabetin sağlanması ve sektörün gelişmesi için çalışmalar yürüten TELKODER’in, Ankara’da gerçekleşen 12. Olağan Genel Kurul toplantısında, Halil Nadir Teberci tekrar başkan seçilerek güven tazeledi. Genel kurulda, dernekte 2024-2025 döneminde görev yapacak yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri de seçildi.

Hedef: Sektörü geliştirirken Türkiye ekonomisinin altyapısını her daim güçlü kılmak

Sektörde serbestleşme ve tam rekabet sağlanmadan yurttaşlara en ileri ve en uygun haberleşme olanaklarının sunulamayacağına dikkat çeken Halil Nadir Teberci, “TELKODER olarak her zaman iki önceliğimiz var ve bunu tek cümlede özetliyoruz. Telekomünikasyon sektörünün gelişimini sağlamak ve bu sayede Türkiye’nin ekonomisinin altyapısını her daim güçlü kılmak… Dernek olarak 21 yıldır hep doğrulara dikkat çektik ve bu doğrultuda özveriyle, iyi niyetle çalıştık ve bu yeni dönemde de bu yaklaşımla çalışmaya devam edeceğiz. Daha net ifadeyle, serbestleşme ve rekabeti savunan anlayışımızı sürdürüp, sektördeki mevcut problemlerin çözülmesi adına onları dile getirmeye ve uzmanlığımız kapsamında karar vericilere sektörün büyümesi için yapılması gerekenleri anlatmayı sürdüreceğiz.” dedi.

İki yıl süreyle görev yapmak üzere seçilen TELKODER Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri ise şöyle belirlendi:

Yönetim Kurulu/Asil Üyeler: Halil Nadir Teberci (TELKODER Başkan) -TTM Telekom, Mehmet Fahri Can (Yönetim Kurulu Başkan Vekili)- İşNet, Ceren Okutan (Sayman)-Voip Telekom, Fatma Köksoy-TurkNet, İlyas Ufuk Turgut-Teletek.

Yedek Üyeler: Mehmet Ali Akarca-Koç Sistem, Onur Zorlu-Atlantis Net, İbrahim Tolga Sönmezalp-Eser Telekom, Bülent Şen-DE-CIX.

Denetleme Kurulu-Asil Üyeler: Sevil Çiloğlu (Denetleme Kurulu Başkan)-Eser Telekom, Bulut Helvacıoğlu-Comnet, Ezgi Ayata-Millenicom.

 Yedek Üyeler: Aydın İpekişleyen-TTM Telekom, Ersel Tosun-Atlantis Net, Mehmet Ali Koşar-D-Smart